Zobrazit aktuality >  
  • 01.09.2019 - Nabízené termíny ubytování 2019  více >>>
  • 14.09.2019 - Zajistěte si ubytování na rok 2020  více >>>

Aktuality Kvartýru

01.09.2019   Nabízené termíny ubytování 2019

Volné kapacity pro ubytování mimo sezónu ve zbytku roku 2019 jsou následující: >> 12.12. - 22.12.2020 || 26.12. - 7.1.2020 V říjnu-prosinci mimo uvedená data však nabízíme stále ubytování pro kolektivy - firmy, akce a hromadné výpravy. V případě zájmu se na nás neváhejte obrátit ideálně telefonicky.
14.09.2019   Zajistěte si ubytování na rok 2020

Již nyní přijímáme rezervace na rok 2020. Je jedno - zda jste jednotlivec, skupina, firma nebo svatebčan, neboť už teď je s námi možné se domlouvat na termínu ubytování v příštím roce, který vám bude nejlépe vyhovovat. Plný provoz předpokládáme od dubna do srpna 2020. Zatím je jisté, že říjen 2019 až březen 2020 nebudeme fungovat na plné obrátky... leda byste chtěli dorazit s větší skupinou (nad 11 lidí) - firmou, klubem veteránů či sportovců, anebo jednoduše s velikou rodinou či skupinou přátel.

Zajímavosti z našeho okolí

Ubytování v Kvartýru

 

Vážení návštěvníci této prezentace, milí budoucí hosté,

 

dlouho neváhejte při rozhodování, kdy je ten správný čas zavítat do našeho Kvartýru, jenž se může stát průvodcem Vašeho jedinečného odpočinutí a odloučení od městských shonů a hluků.

 

Je nám vcelku jedno odkud a s jakými motivy přicházíte, ale naším cílem je pomoci Vám vychutnat si tu správnou dovolenou v kotlině české domoviny mezi opomíjenými Novohradskými horami a tajemnou Šumavou. Každý den pro Vás pátráme po přehlížených atrakcích našeho regionu, takže očekáváme, že se nás budete spíše ptát než u nás na internetu surfovat, neboť naše (bezprostřední) okolí má rozhodně co nabídnout.

 

Blízkost Horních a Dolních Rakous nelze přehlížet, a chcete-li srovnávat životní úrovně či zvyky naše versus ty za hranicí, pak za necelých 30 minut se můžete autem dokodrcat do lázeňského městečka Bad Großpertholz, anebo lyžařského střediska Karlstift, kde se kromě sjezdování nabízí 50 km upravených běžeckých tratí. Sdělení je jasné - nejen léto, ale i zima u nás může být aktivní a výletní.

 


Co nabízí Kvartýr Bábel?

Samotný objekt sestává z osmi kvartýrů, které jsou zařízené vlastní koupelnou a kuchyňským koutem. Disponujeme tedy dvěmi dvoulůžkovými pokoji, čtyřimi třílůžky a dvěmi pětilůžky.

 

Hosté těchto pokojů však mohou samozřejmě využívat společná zařízení v objektu - kterým je hlavně veliká kuchyně, která je plně vybavená pro přípravu všech představitelných pokrmů, bar plný neobvyklých destilátů, (ne)vinný sklep, čítárnu s vnitřním ohništěm a lávovým kamenem, či společnou jídelnu s kapacitou až pro třicet strávníků a podobně rozsáhlou terasu, kde se Vám nabízí romantický a pokojný pohled na hvězdná nebesa, náš koňský areálek a jeho vrchy hor Novohradských.

 

Mimo ohrady pro stádo koní brazilského plemne Mangalargy, několika koz a ovcí - nalzenete ještě venku zřízenou letní kuchyň pro venkovní přípravu pokrmů s grilly na dřevo i elektřinu, ohniště, garáž pro úschovu motocyklů či přístřešek pro úschovu kol. Pro řádění dětí třebas i rovinatou louku pro prakticky kterýkoliv venkovní sport, pískové hřiště pro Pétanque, Quilles, Kubb a Cornhole, badminton, a v neposlední řadě - rybník na koupání či třeba paddle board polo.

 

Našim hostům můžeme ještě posloužit jedním improvizovaným dvou až pětilůžkovým pokojem opět vybaveným vlastní kuchyní a koupelnou, který byl původně sedlárnou a je tím pádem situován mezi koňskými stájemi. Jeho nespornou výsadou je ještě o něco větší izolace od ostatních hostů Bábelu, soběstačnost a nezávislost na našem provozu. Snad i proto mu říkáme pracovně - Deta.Shed - který kromě milovníků koní a zvířat ocení samotáři, anebo inspiraci nasávající intelektuálové a kreativci pro dlouhodobější pobyt uprostřed panenské přírody.

 

Kromě krátkodobých a dlouhodobých pronájmů samostatných pokojů je možné s námi kdykoliv jednat o nájmu celého objektu / příslušenství / areálu pro účely využití k firemnímu teambuildingu, rodinné oslavě, svatební slavnosti či sportovnímu soustředění.

 

V objektu Kvartýru i Deta.Shedu je zavedena Wi-Fi s přenosovou rychlostí okolo 30 Mb/s, takže práce studentů, freelancerů a homeofficářů u nás neutrpí. 

 

Jestliže Vás zajímají naše koně víc než jenom k pokoukání a rádi byste některého u nás sedlali - ať už jednou s instruktorem, či pravdidelně vícekrát jako zkušený jezdec, neváhejte nám o tom dát zprávu s předstihem a jistě se domluvíme na podmínkách jejich užití ve vaší režii.

 

Platby je u nás možné provádět v hotovosti (CZK | EUR | USD), debetní / kreditní kartou či prostým převodem na náš bankovní účet.  

Fotogalerie
Ceník ubytování

Fotogalerie Kvartýru

Ceník pronájmů kvartýrů

Ceník ubytování platný od 26.9.2019 do 10.12.2019

 

Kvartýr no.1 (třílůžkový)

2.400 Kč 

Kvartýr no.2 (dvoulůžkový)

1.600 Kč 

Kvartýr no.3 (třílůžkový)

2.500 Kč 

Kvartýr no.4 (třílůžkový)

2.700 Kč 

Kvartýr no.5 (dvoulůžkový)

1.800 Kč 

Kvartýr no.6 (pětilůžkový)

3.500 Kč 

Kvartýr no.7 (třílůžkový)

2.600 Kč 

Kvartýr no.8 (pětilůžkový)

4.000 Kč

 

 

Přistýlka do Kvartýru č.4/5/6/7 (max.1x)

500 Kč

 

 

Deta.Shed - Kvartýr mezi stájemi (třílůžkový) 1.500 Kč 
Přistýlka do Deta.Shedu (max.2x) 350 Kč
   

Úschova motocyklů v garáži (hosté)

zdarma
Úschova kol v kolárně (hosté) zdarma

 

Ceny uvádíme za pokoj na noc a částka zahrnuje veškeré související poplatky a daně.

 

Platby jsou možné předem bankovním převodem, anebo kartou na místě či v hotovosti.

 

Pro zajištění rezervace vyžadujeme zálohovou platbu 50% z celkové ceny na náš účet.

 

 

Upřesnění a další služby

 

Při nájmu celého objektu pro účel skupinové akce či ubytování

většího množství osob je cena (sleva) řešena individuálně.

 

Při delším než týdenním pobytu slevujeme automaticky 10%.

 

Pokoje předáváme hostům připravené od 14:30 do 23:00.

 

Vyklizené pokoje přebíráme nejpozději v 11:00.

 

Volnou kapacitu si zjistěte ideálně předem telefonicky.

 

Na rezervace odeslané přes webový formulář reagujeme do 24 hodin.

 

Vyjížďka či lekce jízdy na koni stojí 500 Kč na osobu. 

 

Lekce létání naším dronem nad pozemky začíná na 300 Kč.

 

Paddleboardy půjčujeme na jiné než naše rybníky za poplatek.

[X] Zavřít ceník

Fotogalerie

Aktuální sortiment

Stravování a pití v Kvartýru

 

 

Vybavení pokojů - kvartýrů

Každý z kvartýrů má svou lednici, mikrovlnku a plotýnku - tedy plnohodnotný kuchyňský kout s nádobím a příbory, ve kterém je možné připravit si nebo ohřát jakýkoliv jednodušší pokrm. Použité nádobí po Vás je naší starostí a Vy pouze měníte špinavé za čisté.

 

Předpokládáme, že naši hosté si přivezou vlastní zásoby jídla a pití, ze kterých se nasytí.

 

Pokud však vlastní zásoby nemáte, anebo se Vám po čas pobytu vyčerpají, pak se prostě zeptáte našeho Conciergeho - kde můžete tu či onu komoditu nakoupit, po případě Vám může tyto sám obstarat. Po příjezdu také zjistíte - jaké čerstvé zásoby se nachází aktuálně na skladě našeho provozu - neboť se pro Vás zásobíme čerstvými bio produkty z regionálních farem, a jsme tím pádem schopni zaplnit mezeru ve Vašem jídelníčku chutěmi, které možná ještě neznáte.  

 

Nabídka se čas od času různí, ale jeho hrubou a téměř stálou podobu naleznete pod tlačítkem sortiment.

  

Ostatní vybavení Kvartýru - společné prostory

Z bývalé restaurace a terasy se pod hlavičkou Kvartýru stal víceúčelový prostor, který je společným zázemím pro Váš klid a komfort, což znamená, že více už nebudete rušeni obsluhujícím personálem mezi jedlíky z restaurace a jíte pouze to - co Vám opravdu chutná.

 

Společné prostory uvnitř slouží pouze ubytovaným jako jídelna a prostor pro práci, hry, muziku a tance, případně i jogínské cvičení uvnitř (při nepřízni počasí).

 

Terasa restaurace je k dispozici rovněž ubytovaným a kromě perfektního posezení ve stínu plachtoví, se zde nabízí možnost grilování. Dříve jen dekorativní květináče jsme zaplnili spoustou bylinek, které dochutí Váš pokrm, a který si také můžete připravit mnohem snáze v naší zahradní - letní kuchyni.

 

Kuchyň sestává ze sporáku, konvektomatu, fritézy, elektrického grilu, mixérů a dalších spotřebičů s jejichž použitím Vám kdykoliv pomůžeme či proškolíme. Dále se zde nachází několik lednic a mraznic, jež Vám mohou být k užitku jako další chladící kapacity pro Vaše zásoby.

 

Čítárna s odpočívárnou umožňuje při ošklivém počasí také grilování na rožni či lávovém kameni, anebo jen k posezení u ohně.

 

Bar nabízí jedinečné (i klasické) destiláty, vína moravská, rakouská a bio vína různých původů a stejně tak obsáhlá je i nabídka piva. Točené pivo není standardem, ale je možné se domluvit.

 

Kafe hned v několika variantách (kapsle, mleté, rozpustné, přepařené) si kdykoliv připravíte sami, popřípadě s naší asistencí každé ráno a odpoledne - výborné espresso. 
 

Fotogalerie
Aktuální sortiment

Výběr z aktuální nabídky

Bábelův jídelníček

   
(nejen) k snídani a svačině cena s DPH
Čerstvý bílý jogurt z krávy a místní EKO farmy (ca 200 ml) 45 Kč
BIO Ovocná či zeleninová přesnídávka (ca 200 g) 35 Kč
BIO Ovocná či zeleninová kapsička (ca 90 g) 30 Kč
BIO RAW tyčinka - fík, konopí, karotka, kokos (ca 40 g) 40 Kč
BIO lupínky / chia / vločky / müsli (bal. 150 - 300 g) 60 Kč
Džem regionální produkce - malina / meruňka (250 ml) 105 Kč
Lesní či květový med rovnou z Jižních Čech (ca 1 kg) 190 Kč
BIO švesková povidla (320 g) / regionální povidla (250 ml) 120 Kč
   
(nejen) k večeři, vínu či pivu cena s DPH
Čerstvý Kravský sýr z místní EKO farmy, nakládaný (ca 80 g) 65 Kč
Čerstvý Kozí sýr z místní EKO farmy, natural (ca 80 g)  75 Kč
BIO oříšky Kešu / Rozinky / Datle / Fíky (bal. 100 - 400 g)  75 Kč
Masa chovů regionu (ryba, králík, husa, hovězí) na dotaz
Klobásy měkké (200 g) / fermentované (100 g) 95 Kč
Buřty na oheň s min. 90% obsahem masa (kus) 45 Kč
Nakládaný Hermelín či Utopenec (ca 100 g) 75 Kč
Hermelín ve směsi koření a hliníku připravený na grill 85 Kč
BIO Špagety (500 g) či BIO instatní rýžová kaše (200 g) 60 Kč
Stále sháníme místní producenty másla, pečiva a pěstitele ozvěte se

 

 

 

 

K zapití, jídla zalití či na baru vylití

   
nealkoholy cena s DPH
Kravské mléko z místní EKO farmy (1 L) 45 Kč
Kozí mléko z místní EKO farmy (0,5 L) 45 Kč
BIO Sojový nápoj - s příchutí i bez (1 L) 60 Kč
BIO Mandlový nápoj - s příchutí i bez (1 L) 90 Kč
BIO Ovocná / Zeleninová šťáva (0,7 L)  85 Kč
BIO Ledový čaj Isis - alpský, zelený (0,7 L) 65 Kč
BIO Ledový čaj Yogi - ibišek, máta, pomreanč, zázvor (1 L) 70 Kč
BIO Isis limo - cola, granát, ginger, bez, tonic (330 ml) 40 Kč
Slaďárny - Pepsi, Redbull, Cappy, Kofola, apod. (330 ml) 35 Kč
Erebos [Drink of Gods] - Original, Bitter, Dry (330 ml) 65 Kč
Mošt - jablečný či hruškový, německý i český (0,7 L) 75 Kč
   
alkoholy cena s DPH
Piva - Samson, Svijany, Schremser, Zwettler...(0,5 L) 35 Kč
Červené víno z Moravy, Itálie, Francie... (0,75 L) 270 Kč
Bílé víno z Moravy, Rakous, Německa, Španělska (0,75 L) 250 Kč
Další vína - košer, růžová, rybízová, borůvková (0,75 L) 240 Kč
Borovanské borůvkové - regionální produkt (0,5 L) 220 Kč
Cidre - suchý, tichý, přírodní, živý. Český. (0,75 L) 200 Kč
Perry - 100% hrušky. 100% ekologie. 100% český (0,75 L) 210 Kč
Likéry a destiláty rozličné chuti a původu => dle nabídky

Vyzkoušejte tak na baru hlavně ty z našeho kraje!

---

 

[X] Zavřít Aktuální sortiment

Ptáte se co stojí za to navštívit v našem okolí?

 

Níže uvádíme několik málo tipů pro snažší plánování výletu z našeho Kvartýru. Informace jsou doplňovány postupně se zkušeností našich výletníků, tak prosíme o trpělivost. 

Nové Hradybude doplněno

Žofínský prales

 

Pevnost Žumberk.

.

Terčino údolíh

h
 

Zlatá Ktiš 

Kraví Hora 

Hojná Voda 

Horní Stropnice


 

Kontakt

 

Hotel Bábel s.r.o.


Kuří 54
382 41 Benešov nad Černou

GPS: 48.708912, 14.623316


Emai1: info@kvartyr-babel.cz

Emai2: info@quartier-babel.com

 

Te1: +420 737 777 077

Te2: +420 601 365 227

 

IČ: 281 43 833
 

Ukázat na Mapy.cz
Ukázat na Facebook
Ukázat na Instagram

Rezervace ubytování


< < <  ODESLAT POŽADAVEK REZERVACE  > > >

made by Coinspire